Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów z innowacyjności dla studentów, oraz bezpłatnych materiałów dydaktycznych wspierających rozwijanie kompetencji innowacyjnych. 

 W SKRÓCIE:

  1. Dla studentów: cztery bezpłatne bloki warsztatowe i jeden wykład dot. innowacyjności
  2. Dla dydaktyków: program, materiały, gry i prawo do ich wykorzystania na swoich zajęciach.
  3. Dla wszystkich: ebook „Budowanie kultury innowacyjności”  do bezpłatnej dystrybucji

Misją naszej Fundacji jest upowszechnianie wiedzy o innowacyjności. W naszych warsztatach wzięło udział ok 3000 pracowników z blisko 100 firm, 1000 uczniów i 200 nauczycieli. Naszą wiedzę zgromadziliśmy w książce „Budowanie kultury innowacyjności”. Teraz chcemy zaproponować wsparcie dla pracowników dydaktycznych uczelni i dla studentów. To studenci staną się pedagogami, trenerami, menedżerami HR – będą więc mieli wpływ na postawy innowacyjne w swoim otoczeniu.

Przeprowadźmy  – dla Państwa studentów, ale z udziałem Państwa dydaktyków – nasz program „Promotor Innowacyjności”. Zróbmy to wspólnie, by w kolejnych latach Państwa pracownicy mogli już samodzielnie poprowadzić wybrane elementy naszego programu – na swoich własnych zajęciach.

W latach 2019-2020 program oferujemy uczelniom z województw: Śląskie, Małopolskie, Opolskie, Dolnośląskie

 

TEMATY PROPONOWANYCH ZAJĘĆ

  1. INSPIRACJA: wykład „Czym jest myślenie innowacyjne, 4 najczęstsze źródła innowacji od Archimedesa do Googla” – 90 minut, dla dowolnie dużej grupy słuchaczy
  2. JA: umiem myśleć innowacyjnie – warsztat technik innowacyjnego myślenia i generowania innowacji, oparty m.in. na naszych grach kreatywnych. 2 jednodniowe moduły, pomiędzy nimi opcjonalna praca domowa – zespołowy projekt (max 20 słuchaczy)
  3. INNI: jak uczyć innowacyjności – warsztat dla trenera umiejętności innowacyjnych – 8h (max 20 słuchaczy)
  4. OTOCZENIE: jak tworzyć kulturę i środowisko sprzyjające rozwojowi postaw innowacyjnych i generowaniu innowacji – 8h (max 20 słuchaczy)

 

PRAWA, MATERIAŁY, POWIELANIE I WYKORZYSTYWANIE

  • Wszystkie elementy naszych zajęć (ćwiczenia, materiały, prezentacje, ebook) mogą Państwo bez ograniczeń i bezpłatnie wykorzystywać w przyszłości. Otrzymają je Państwo w wersji elektronicznej.
  • Zapraszamy Państwa pracowników dydaktycznych i naukowych do obserwowania lub współprowadzenia naszych zajęć, nagrywania ich itp. – by móc samodzielnie korzystać z naszych metod w przyszłości
  • Możliwe jest też spotkanie dla pracowników –  konsultacje dot. innowacyjności.

 

O NAS

Fundacja Training Projects wspiera projekty promujące rozwój innowacyjności. Jest też wydawcą książki „Budowanie kultury innowacyjności”, napisanej przez zespół szkoleniowców Fundacji. Książka jest bezpłatnie dystrybuowana wśród menedżerów HR, nauczycieli i w organizacjach non profit. Fundacja nie korzysta ze środków unijnych, publicznych czy budżetowych – oferowane przez nas wsparcie nie wpływa więc np. na limity dotacji publicznych czy wsparcie de minimis.

 

PROWADZĄCY

Rafał Szczepanik jest prezesem Fundacji i współzałożycielem Pracuj.pl. Prowadzi szkolenia menedżerskie, wykłada w Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Wykładowca – wolontariusz na Uniwersytecie Dzieci. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, odbył też staż naukowy w Copenhagen Business School.  Autor 5 książek o tematyce menedżerskiej.

 

4/5 - (1 vote)