W ostatnich 10 latach prowadziliśmy szkolenia w blisko 200 obiektach (a oferty ponad 600 hoteli odrzuciliśmy, uznając że prowadzenie tam wyjazdów integracyjnych obarczone jest ryzykiem). Po każdym pobycie przygotowujemy obiektywną recenzję – plusy, minusy, standard, specyfika obiektu (zapraszamy do lektury recenzji)… Proponując hotel dla Państwa, nie będziemy eksperymentować na Państwa pracownikach, albo zapraszać do negatywnie zweryfikowanego obiektu.

Jak powstało zestawienie

Sprawdzane jest wszystko: od standardu pokoi, łazienek, sal i restauracji, przez poziom obsługi klienta, aż po szczegółową charakterystykę terenu. W przypadku szkoleń outdoor plener jest równie ważny jak wnętrza. Obsługa hotelowa często dziwi się więc, gdy trenerzy mierzą centymetrem obwód drzewa i szerokość trawnika, badają dno stawu wiosłem, a potem wszystko notują w specjalnym formularzu. Jednak to wszystko ma w outdoorze znaczenie – np. dla bezpieczeństwa instalacji alpinistycznej rozwieszonej między drzewami.

W bazie Training Projects znajduje się blisko 600 hoteli „na nie” – bo są zbyt blisko hałaśliwej drogi, z otwartym dla postronnych spacerowiczów terenem, albo bez wystarczająco dużego trawnika. I ok. 200 obiektów „na tak” lub „tak – ale warunkowo”. Te ostatnie znajdziesz opisane w naszym serwisie Hotelnaszkolenie.pl

Jakie hotele znalazły się w zestawieniu

By hotel dostał naszą rekomendacje „TAK” musi spełniać 4 warunki:

  1. min. 1 sala konferencyjna lub pomieszczenie, które można wykorzystać jako salę konferencyjną.
  2. Przyjazna i życzliwa obsługa, otwarta na nietypowe zlecenia (np. podanie obiadu w plenerze poza hotelem)
  3. Ulokowanie w cichym, spokojnym otoczeniu, gdzie np. hałas przejeżdżających samochodów lub okolicznej fabryki nie zakłóca zajęć w plenerze. Hotele ulokowane na terenach miejskich z gruntu wykluczono.
  4. Plener, np. trawnik lub plaża (na terenie hotelu lub w bezpośrednim sąsiedztwie), po którym nie kręci się zbyt wiele osób postronnych (przechodnie, plażowicze, którzy chętnie zamieniliby się w irytujących gapiów odbierających uczestnikom szkolenia poczucie prywatności). Odpadają więc hotele, które np. mieszczą się w parku z mnóstwem spacerowiczów, lub też takie, które dysponują jedynie otwartą dla osób z zewnątrz plażą (chyba że łatwo można wydzielić jej spory fragment i wynająć dla grupy).

Kryterium doboru nie był natomiast standard hotelu. Jeśli hotel spełnia minimalne wymogi – ma dwuosobowe pokoje z łazienkami, jest czysty i schludny – może znaleźć się w zestawieniu. Wszak jedni klienci oczekują luksusu, inni obiektów tańszych.

Jeśli hotel spełnia 3 kryteria, dostaje „warunkowe TAK” z odpowiednim komentarzem w recenzji.

Standard obiektu

Jednak, choć standard nie był kryterium przy zaklasyfikowaniu hotelu do pierwszej setki, ma znaczenie dla konkretnego pracodawcy, który planuje szkolenie lub imprezę. Dlatego w recenzjachpodajemy naszą ocenę hotelu w skali od 1 (bardzo skromny), przez 2 (skromny), 3 (komfortowy – klasa średnia), 4 (bardzo komfortowy) do 5 (luksusowy).

Nasza wycena nie jest zgodna z tzw. klasyfikacją gwiazdkową. Po pierwsze, dla uszczegółowienia przyznawaliśmy też oceny ułamkowe (np. 2,75 – standard niemal komfortowy; 3,5 – hotel nieco więcej niż komfortowy). Po drugie, wycenialiśmy też elementy, których nie uwzględnia klasyfikacja gwiazdkowa a istotne z punktu widzenia organizatora wyjazdu.

Na ocenę standardu hotelu składa się osiem elementów:

  1. Bogactwo wyposażenia. Np. lodówka, telewizor, łącze internetowe w pokoju.
  2. Jakość  wyposażenia. Np. kabina prysznicowa z wysokiej jakości szkła, duży nowoczesny telewizor.
  3. Zużycie wyposażenia.  Np. odnowiony pokój, brak śladów zużycia ręczników.
  4. Atrakcje dodatkowe. Np. basen, sauna, SPA.
  5. Dbałość o szczegóły. Np. umywalka jest dobrze umyta a zasłony szczelnie zakrywają okno.
  6. Spójność i estetyka wykończenia. Całość hotelu w jednym spójnym stylu (np. nowoczesny lub wiejski), brak kiczu.
  7. Jakość obsługi. Uprzejma i życzliwa postawa, elastyczne i szybkie reagowanie na nietypowe życzenia.
  8. Unikalny klimat. Np. hotel w starym pałacu, z unikatowym parkiem, albo w stylu kowbojskim.
5/5 - (7 votes)