gra-szkoleniowa-najwieksza

Nasze gry integracyjne w znakomity sposób uatrakcyjnią spotkanie team building, wyjazd firmowy czy konferencję branżową.  Prowadzone przez naszych trenerów gry mogą trwać od 30 minut do 7 godzin. Prowadzimy  je dla grup od 8 do 500 osób, w salach konferencyjnych, plenerze, w namiotach piknikowych, a nawet… jaskiniach. Po polsku lub po angielsku.

Poniżej prezentujemy trzy z czterdziestu prowadzonych przez nas gier dedykowanych na konferencje i spotkania integracyjne. Którą proponujemy Państwu? Porozmawiajmy wspolnie o Państwa wydarzeniu, potrzebach i specyfice grupy uczestników. A potem wybierzmy optymalny dla Państwa scenariusz integracyjny. Zapraszamy do kontaktu.


Gra integracyjna  „CONSTRUCTION GAME”

constructionmale22 construction (2)male10x15 warsztaty1

7 lat pracy, 20 000 osób w zespole, budżet 20 miliardów dolarów. Największy na świecie terminal lotniczy zbudowany na… morzu w pobliżu Hongkongu. My będziemy mieli 4 godziny na symulację kopii tego projektu. Mniejsza skala, ale równie trudne zadania… O sukcesie zdecyduje dobra strategia i plan projektu, budżet, terminy, komunikacja między zespołami, radzenie sobie z niespodziankami i  dobre przywództwo.

Na koniec czeka nas prawdziwy test: ciężka ciężarówka na moście, załadowany pociąg w podwodnym tunelu, samolot na pasie startowym…

Ta gra to nie tylko zabawa – w rzeczywistości jest to trudne zadanie związane z zarządzaniem projektem. Uczestnicy zdefiniują strategię, opracują plan (w tym harmonogram, etapy, podział zadań pomiędzy członkami zespołu, technologię pomostową i budżet projektu). Będą go wykonywać w zmieniającym się otoczeniu (trener przygotował pewne niespodzianki – lekkie, ale emocjonalne fizyczne działania zespołowe).

Czy zespół będzie współpracował wydajnie, pomagając sobie nawzajem, dzieląc się zasobami, budżetem, zasobami ludzkimi i informacjami? A może każdy członek zespołu skupi się na swojej własnej części mostu i zapomni o wspólnym celu? Na koniec, czy każda część mostu będzie kompatybilna z innymi – czy będzie można złożyć całą konstrukcję i przetestować ją: prowadzać mały samochód?

Czas realizacji tej gry integracyjnej: od 2 do 5 godzin


Gra szkoleniowa „DOMINO EXPRESS”

dddommminnoo dsc_0222 dsc_0241

Jak ułożyć w 10 sekund domino, w którym każdy klocek ma potrójne oznaczenia (kolor, kształt i liczba)? Uczestnicy mają zaledwie chwilę, by spośród 18 elementów wybrać sześć właściwych i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Niemożliwe… a może?

Ćwiczenie integracyjno – szkoleniowe oparte na badaniach  Harvard Business School. Analizowali oni jedne z najbardziej efektywnych zespołów świata: chirurgów na oddziałach intensywnej terapii w kilku nowojorskich szpitalach. Gra daje szansę przećwiczyć kluczową umiejętność wyróżniającą te zespoły – mianowicie dążenie do ciągłej poprawy wyników poprzez synergię, kreatywność i innowacje. Gra pokazuje, w jaki sposób zespół może osiągać ponadprzeciętne wyniki poszukując w swoich działaniach ciągłych ulepszeń, innowacyjnego podejścia w realizowanych zadaniach. Grupa przekonuje się, że poszukiwanie optymalizacji w każdym najdrobniejszym nawet aspekcie działania prowadzi do osiągania coraz lepszych wyników.
Uczestnicy tej gry team building pracują w małych kilkuosobowych zespołach, jednak mają wspólny cel – osiągnięcie wspólnego wyniku czasowego. Dlatego też następuje również wymiana najlepszych metod pracy pomiędzy zespołami. (Istnieje także rywalizacyjny wariant tej gry).

Czas realizacji gry szkoleniowej: 60 do 120 minut


Gry integracyjne „Apollo 13”  i „Apollo 14”

tajemnica1 apollo14eminiaturka kable 31

Jak naprawić awarię na statku kosmicznym, kiedy zapada całkowita ciemność, a od dalszego działania zespołu zależy powodzenie misji?
Dwie wzajemnie uzupełniające się gry integracyjne, skupiające się na uczeniu zasad efektywnej komunikacji w zespole, w tym komunikacji werbalnej, aktywnego słuchania i porządkowania chaosu komunikacyjnego. Pokazują, co można osiągnąć poprzez sprawną komunikację, a jakie straty przynosi bałagan informacyjny w zespole. Uczą podstawowych zasad uporządkowanego i efektywnego obiegu informacji. W wariancie rozbudowanym – dla menedżerów, druga runda gry (Apollo 14) skupia się na delegowaniu i uczeniu podwładnych samodzielności w rozwiązywaniu problemów.

Czas realizacji gry szkoleniowej: 1 do 5 godzin (wariant dłuższy składa się z symulacji Apollo 13 i Apollo 14, jest trudnym wyzwaniem przywódczym i coachingowym, polecany szczególnie dojrzałym menedżerom).


Na dobry początek: upominek książkowy

Nasza książka „Budowanie kultury innowacyjności” to 300 stron narzędzi i studiów przypadku dla szefów HR i szkoleń. Prześlemy ją Państwu razem z ofertą, by pokazać nasze doświadczenia w organizacji gier i spotkań integracyjnych – na przykładach realnych projektów zrealizowanych dla naszych klientów.

4.9/5 - (77 votes)